Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım Kursu

İzmir’de Grafik Tasarım Kursu, İzmir’de Grafik Tasarım Eğitimi konusunda en güvenilir adres M2 Kariyer r Merkezi’dir.Çünkü bu eğitim izmirde ilk defa kurumumuz tarafından verilmiştir. Ayrıca eğitimi Grafik bölümü Öğ.Görevlileri tarafından verilir. İzmir Grafik Tasarım Kursu hakkında merkezimizden detaylı bilgi almadan karar vermeyiniz.

Tasarımcılık; bir ressam gibi, şair, müzisyen gibi edebi bir eseri ortaya çıkarmaktır. Aynı şiir yazmak, resim yapmak veya şarkı bestelemek gibi olmayan bir düşünceyi, felsefeyi veya hayal gücünü tasarlama SANATıdır.

Günümüzde tasarımcılık tamamen görselliğe ve profesyonel yaratıcılığa dönüştü. Sadece bugünün değil, yarının da bitmeyecek mesleği Reklamcılık ve Tasarımcılık oldu.

İçinizdeki tasarımcılık gücünü geliştiren ve sizi Tasarım Ajansı, Matbaa, Dizgi ve Basımevi, Gazete ve Dergi Tasarımı gibi tasarımcılığa yönelik sektörlerde çalışabilir seviyeye getiren Grafik Tasarım Eğitim paketimiz tasarımda en çok kullanılan dört programı içinde barındırır.

Grafik Tasarım Eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz;

Freelance (dışarıdan, ücret karşılığı) olarak: Her alanda faaliyet gösteren firmalara, kurumsal kimlikleri ile ilgili çok çeşitli tasarımlar (logo, amblem, kartvizit, antetli kağıt – zarf vb..) yapabilirler,

Matbaa sektöründe: Ajanda, matbu kağıtlar, fatura, irsaliye, el ilanı, kutu tasarımı, takvim, gazete, dergi vb tasarım ve baskı alanlarında çalışabilirler,

Tekstil sektöründe: Yapılan tasarımın teknik, detay ve artistik çizimi, dikiş teknikleri, kumaş desenleri, kumaş giydirme, renklendirme, photo print, eskitme baskı teknikleri, siluet üzerinde çizimle tasarım yapıp kumaş giydirme işlemlerini yapabilirler…

Fotoğrafçılık sektöründe: Fotoğraf albümleri, arka fonlar, siyah beyaz fotoğrafları renklendirme, fotoğraf baskısında oluşabilecek renk problemlerini çözme, arka arkaya çekilen fotoğraflardaki çekim hatalarını giderme, fotoğrafların karanlıkta kalan kısımlarını ortaya çıkarma, bir fotoğrafa uygulanan işlemi aynı anda birçok fotoğrafa uygulayabilme, fotoğraflara özel etkiler verip, baştan sona yeni bir resim oluşturabilme işlemlerini kolayca yapabilirler.

İzmir’de bulunan merkezimizde verilen grafik tasarım eğitimi nde ve alacağınız grafik tasarım kursu nda, anlatım değil uygulama sayısı yüksektir. Uygulama stratejisine dayanan farklı eğitim sistemimiz ile yapacağınız şeyleri örneklendirmeler ve uygulamalar ile öğrenir, böylelikle ezberden uzak bir grafik tasarım eğitimi alırsınız.

İzmir’deki merkezimize özgü bu eğitim stratejisi ile Grafik Tasarımı kısa bir sürede öğrenebilir, rahatlıkla kullanabilir, kurs sonrasında da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursu paketimizde öğreneceğiniz programlar;

Adobe® PhotoShop®
Adobe® şirketinin, Fotoğraf sektörüne yönelik geliştirdiği, taranan bir resmi netleştirebilen, kadrajlayabilen, özel yöntemlerle resimlerdeki bozuklukları onarabilen, geliştirilebilir efekt sistemi ile fotomontaj ve değişiklik yapabilen, dünya genelinin %90’ının kullandığı en popüler Grafik ve Web Tasarım programıdır.

Dijital Ressamlık da denilen resim üzerinde manuel (elle) oynama, rötuş ve remontaj (yeniden düzenleme) yapabilen PhotoShop programı, web tasarımcılıktan, matbaacılığa kadar tasarımı içine alan tüm sektörlerde kullanılır.

Corel Draw® 
PhotoShop programından apayrı bir çalışma mantığına sahip olan Corel Draw, vektörel tasarım programlarının öncülerindendir.

Gerçek çizgisel anlamına gelen vektörel sistemle tasarım yapıldığı için print-out (yazıcı çıktısı) veya matbaa çıktısı esnasında sapmasız ve milimetrik çözümler verir.

PhotoShop programını bire-bir destekler ve PhotoShop’ta yapılmış bir tasarım CorelDraw programının içerisine rahatlıkla eklenebilir.

Böylelikle iki ayrı mantıkla yapılmış tasarım birleştirilir ve PhotoShop’un sınırsız tasarım sistemleri de uygulanan projenin içerisinde yer alır.

InDesign,

Adobe firmasının ürettiği, çok yönlü bir masaüstü yayıncılık yazılımı. Firma içi kod adı olan K2 (Quark Killer) olarak da bilinir. Baskı, tablet aygıtlar ve diğer ekranlar için sayfa tasarımları yapılmasına olanak sağlar. Türkiye’de Auto info, Byte; yurtdışında  New York Times gibi bazı basılı yayınlar bu programda hazırlanmaktadır.

InDesign’da çok sayfalı çalışmalarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun için gereken tüm kolaylıklar seferber edilmiş. InDesign kullanırken bir Microsoft Word kullanır gibi rahat hissediyorsunuz kendinizi. Menüleri çok karmaşık değil, biraz alıştıktan sonra hemen adapte oluyorsunuz. Diğer Adobe programlarıyla ilgili biraz bilginiz ve tecrübeniz varsa bu süreç daha hızlı oluyor.

Adobe® Illustrator 

İzmir’de büyük tasarım şirketleri ve ajanslar, İstanbul’da neredeyse Tasarım şirketlerinin %90’ı genelde tasarımlarını CorelDraw veya FreeHand ile değil, daha gelişmiş çözümler sunan PhotoShop programının üreticisi olan Adobe® şirketinin geliştirdiği Adobe® Illustrator programını kullanırlar.

Machintosh ve MS Windows işletim sistemlerinde çalışabilen Adobe Illustrator programının; diğer grafik tasarım programlarına göre sayısız artıları vardır ve profesyonel tasarımcılara, profesyonel çözümler sunar.

PhotoShop ile CorelDraw veya başka bir vektörel tasarım programı arasında büyük farklılıklar vardır ve çalışma sistemleri birbirlerinde apayrıdır. Illustrator programının kendi kategorisindeki diğer programlardan en büyük farkı, PhotoShop programında kullanılan özel efekt (filtre) sisteminin içeriğinde bulunmasıdır. Bu özellik hiçbir vektörel tasarım programında mevcut değil.

Bu filtreleme sistemi sayesinde hayal gücümüzün sınırlarını zorlayıp yepyeni tasarımlar ortaya çıkarabilir, Illustrator programını PhotoShop’taki gibi resim düzenlemek için de kullanabilir, çok daha gelişmiş ve zengin içerikler oluşturabiliriz.

Elbette aynı şirketin ürettiği iki program, Photoshop ve Illustrator birbirlerini birebir desteklemekte, Illustrator’a alınan bir PhotoShop dokümanı rahatlıkla düzenlenebilmekte, PhotoShop’a ise aynı sürümdeki bir Illustrator belgesi alınarak üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.

Birbirleri ile aktarımları daha rahat ve kayıpsız olduğu için Macintosh veya Windows işletim sistemlerinde genellikle bu program grubu kullanılır.

Hatta bu aktarım sistemi sadece bahsedilen iki program arasında değil, yine Adobe şirketine ait olan Premiere, PageMaker, InDesign gibi programlara da birebir yapılabilir.

Yani video tasarımcılığı ile uğraşıyor olsak bile Illustrator bize çok yardımcı olacaktır.

GRAFİK TASARIM KURSU ÖN ŞARTLARI

İzmir’de Grafik Tasarım Kursu, İzmir’de Grafik Tasarım Eğitimi konusunda en güvenilir adres M2 Kariyer Merkezi’dir.Çünkü konusunda uzman kadro ile eğitim verilmektedir. İzmir Grafik Tasarım Kursu hakkında merkezimizden detaylı bilgi almadan karar vermeyiniz.

Bilgisayar Genel Bilgisi
Bilgisayardaki yeterliliğiniz, göreceğiniz kurs programını doğrudan etkilemektedir. Bilgisayar bilginizin seviyesine ve uygulama mantığına göre, Windows kısayolları, programların ortak çalışma mantığı, mouse hassasiyeti, klavye kullanım hızı, menüler ve araç çubukları, dosya kaydetme, diskete veya CD-ROM a aktarma gibi genel bilgisayar bilgisi alacağınız kursta size avantaj veya dezavantaj sağlamaktadır.

Bu yüzden de kursiyerlerimizden yukarıda sayılı olan bilgilerde yeterlilik istenmektedir. Bilgisayar bilgisi yetersiz olan öğrencilerimizin öncelikle M.E.B. Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası kursuna katılmaları daha uygundur.

Bilgisayar bilgisi yetersiz olan öğrenciler incelediğiniz Programa alınmazlar.

Grafik Tasarım Kursu izmir.

Grafik Tasarım Kursu Süresi : 149 Ders Saati

 

 

Diğer Hizmetlerimiz