HTML Kursu

HTML Kursu

HTML nedir?

Herşeyden önce bazen yanlış anlaşıldığı gibi HTML bir programlama dili değildir. HTML bir mark-up (~işaretleme) dilidir, yani tag denen özel işaretlerle bir yazının tümünü ya da sadece bir kısmının görünümünü ve/veya işlevini değiştirmeye yarar. Örneğin herhangi bir tag olmadan default yazı tipinde görünen bir yazı, HTML içinde önüne ve arkasına ve işaretleri gelince bu şekilde italik görülür.

Ayrıca, gelişen browser teknolojileri sayesinde, HTML içine yazılar dışında resim, ses, video, Java, JavaScript, VBScript gibi dillerle yazılmış programlar, ya da diğer nesneler de gömülebilir. Bu sayede bir HTML dokümanı düzenlenmiş, mizanpajı yapılmış bir metin dosyası olmaktan çıkıp tam anlamıyla bir multimedia ortamı olmaya da hizmet edebilir. Örneğin, browser’a özel olarak yazılan gerekli plug-in’ler (~eklentiler) sistemde varsa, HTML’le online bir gazete, bir slide-show, şirket-içi yazılımların çalışabildiği bir platform yaratabilirsiniz.

HTML taglarını kullanarak web sitesi tasarımı zaman zaman ihtiyaç duyacağınız en pratik yoldur. Her ne kadar günümüzde WYSIWYG programları popüler olduysa da sayfa arkası kod ekleme ve çevrim içi sayfa düzenlemelere olanak sağlayan uygulamalarda HTML bilgisi ve HTML Kursu oldukça önem kazanmaktadır. İzmir’de Ege Lisan ve Bilgisayar Merkezinde html uygulamaları ile ilgili tüm pratik bilgiler size en uygun HTML Kursu seviyesinde verilmektedir.

İzmir HTML Kursu için en doğru adres M2 Kariyer ve Bilgisayar Merkezi dir. İzmir HTML Kursu için bize uğramadan karar vermeyiniz.

Diğer Hizmetlerimiz