Web Tasarım Kursu

Web Tasarım Kursu

İzmir’de Web Tasarım Kursu İzmir Web Tasarım

Web siteleri en uygun fiyatlı ve en etkili reklam yoludur. Radyo, televizyon veya gazete – dergilere verilen bir anlık reklam gideriyle, 7 gün 24 saat hizmet veren web siteleri kurulabilir.

Web Tasarımcılık; derin bir tasarım bilgisinin yanında, basit ve profesyonel programcılık bilgisi de gerektirmektedir.

Bu kursumuzda göreceğiniz çeşitli programlar ve uygulamalar ile en etkili web tasarımcılık bilgisi edinir ve baştan sonra bir web sitesi oluşturabilir seviyeye gelebilirsiniz.

Web tasarımda öncelikle Grafik ve Tasarım programları ve orta seviyede bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulmakta. Sebebi ise, Web sitelerinin ara yüzleri yani genel görünümleri bir tasarım ve yaratıcılık eseri olarak meydana çıkar ve özel web düzenleme programları ile son haline getirilir.

Yani ziyaret ettiğiniz tasarımı zengin ve güzel siteler ilk önce PhotoShop veya benzeri bir programda tasarlanır, sonra en son haline getirmek için web tasarım programları kullanılır.

İzmir’deki WEB TASARIM Kursu muzda eğitimi verilecek programların başında Macromedia DreamWeaver ve Microsoft Front Page programları bulunur. Daha sonra animasyon ve interaktif siteler için kullanılan Macromedia Flash programı öğretilmektedir.

İzmir’deki merkezimizde verilen eğitimde, anlatım değil uygulama sayısı yüksektir. Uygulama stratejisine dayanan farklı eğitim sistemimiz ile yapacağınız şeyleri örneklendirmeler ve uygulamalar ile öğrenir, böylelikle ezberden uzak bir eğitim alırsınız.

Merkezimize özgü bu eğitim stratejisi ile Web Tasarımcılığı kısa bir sürede öğrenebilir, rahatlıkla kullanabilir, kurs sonrasında da kendinizi geliştirebiliriniz.

Adobe Macromedia DreamWeaver CS3
En ileri seviyede PHP, ASP Java, CGI web programlama dillerini destekleyen, en gelişmiş ve profesyonel Web Düzenleme ve Tasarım programıdır.

En büyük özelliği bu programlama dillerinde kullanılan komutların kendi veri bankasında mevcut olması ve yazım esnasında size büyük yardım sağlamasıdır.

Kullanıcının kendi çabalarıyla eğitim ve destek almadan öğrenmesi çok zordur. HTML yazım mantığı bilinmeyen, taban programcılık bilgisi yetersiz olan kullanıcılar Macromedia DreamWeaver programını birçok yetersizlikle öğrenirler.

Microsoft FrontPage XP
Microsoft Office paketi dahilinde olan FrontPage, aynı sürüm Office programları ile birebir uyumludur. Yani Word ile yazılan bir doküman çok kolay bir şekilde, aynı yazım biçimlendirmeleriyle FrontPage’e aktarılır.

Web programcılığında DreamWeaver kadar etkili ve gelişmiş değildir. Başlangıç seviyesindeki kullanıcıya daha çok hitap eder. Fakat sektörde kendinizi geliştirdikçe FrontPage size yetersiz kalacak ve DreamWeaver’a daha çok ihtiyaç duyacaksınız. Linux ve Unix tabanlı PHP program dillerini destekleyemez, Windows Server işletim sistemleri(Windows 2000, XP) üzerinde çalışan ASP kod sistemini destekleyebilir.

Basit arayüzü ve Office programlarına benzerliği ile Başlangıç ve Orta seviyedeki tasarımcılara büyük kolaylıklar sunar.

Adobe Macromedia Flash CS3
DreamWeaver programını üreten Macromedia şirketinin geliştirdiği, yeni nesil Web Tasarımcılıkta kullanılan Interaktif bir tasarım programıdır. Tasarım metodu vektöreldir ve Macromedia FreeHand programını birebir destekler.

Yani FreeHand ile yaptığınız güzel bir tasarımı Flash programına alabilir, üzerine animasyon yaratıp görsel bir sunum hazırlayabilirsiniz.

Genelde Animasyon ve Gelişmiş çözümler sunan ve interaktif Web uygulamalarında dünya genelinin neredeyse tamamının kullandığı tek programdır.

2 boyutlu ve vektörel bir tasarım programı olduğu için oluşturduğu dosya boyutları az yer kaplar. Böylelikle sitenin açılış ve çalışma hızını arttırır, ziyaretçinin sitenin açılması sürecinde geçen zamanda sıkılmamasını sağlar.
Hareketli resim formatı olarak geçen GIF dosyası ile hazırlanan bir animasyon, Flash ile hazırlanan bir dokümanın neredeyse 10 katıdır. Bu yüzden yeni nesil tasarımların çoğunda artık Macromedia Flash uygulamaları kullanılmaktadır.

WEB TASARIM KURSU ÖN ŞARTLARI

Bilgisayar Genel Bilgisi
Bilgisayardaki yeterliliğiniz, göreceğiniz kurs programını doğrudan etkilemektedir. Bilgisayar bilginizin seviyesine ve uygulama mantığına göre, Windows kısayolları, programların ortak çalışma mantığı, mouse hassasiyeti, klavye kullanım hızı, menüler ve araç çubukları, dosya kaydetme, diskete veya CD-ROM a aktarma gibi genel bilgisayar bilgisi alacağınız kursta size avantaj veya dezavantaj sağlamaktadır.

Bu yüzden kursiyerlerimizden yukarıda sayılı olan bilgilerde yeterlilik istenmektedir. Bilgisayar bilgisi yetersiz olan öğrencilerimizin öncelikle M.E.B. Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası kursuna katılmaları daha uygundur.

Bilgisayar bilgisi yetersiz olan öğrenciler incelediğiniz Programa alınmazlar.

Grafik Tasarım Ön Bilgisi
Bu paketimizde göreceğiniz programlar grafik tasarım ön bilgisi yeterliliği istemektedir. PhotoShop ve CorelDraw(veya başka bir vektörel program) bilginizin seviyesine göre, göreceğiniz kursta daha başarılı olabilirsiniz.

PhotoShop ve vektörel bir tasarım programı bilgisi yeterli olmayan öğrenciler bu programa başlayamaz. Öncelikle Normal Grafik Tasarım Kursu paketimizi inceleyebilir ve bu kursa başlayabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz